יום ראשון, 14 באפריל 2013

ציורי קיר לחדר: מה לבחור ואיך לבצע?

אם החדר שלך פתאום נראה לך משעמם ולא מעניין, זה יכול להיות מתוקן בקלי קלות: מספיק רק לקשט אותו עם ציורים עזים וססגוניים,או תבניות. לדוגמה, ציור של חלון המשקיף אל מדשאה והרים ברקע, או זר פרחים יפהפה. הימצאות קירות כאלה גורמות לחיים להיראות יותר כיפיים וקלים יותר, והבית נראה באמת יותר ייחודי ומסוגנן.

כיצד לבחור תמונה לעיצוב הקיר?

בכדי שציור קיר יחייה את המקום ויוסיף לו קסם ייחודי, לפני בחירת סקיצה לציור קיר צריך לשים לב שהוא ישתלב עם העיצוב הכללי של הבית.

ראשית צריך לקחת בחשבון  שציורי קיר לא חייבים להמשיך במדוייק את הקו העיצובי של הבית הם גם יכולים להוות קונטרסט לעיצוב הכללי. כמו כן שסקלת הצבעים צריכה להתאים לסקלת הצבעים הקיימת בבית ולא לשמש כמטרד. ובהחלט מאוד חשוב שהציור ימצא חן בעיניכם ויטעין אותכם באינרגיה חיובית לזמן ממושך.

שנית, בעת בחירת תמונה לעיצוב הקיר צריך לבדוק את נושא החדר. לדוגמה, הנושא בשביל ציור קיר בסלון יכול להוית נוף יפה, ציור קיר בפינת אוכל - יין ופירות, ציור קיר לנוער - ספורט,או דמויות משדרות טלויזיה. 

שלישית, עם העיטור של הקירות יש צורך לשקול את המרחק מהקיר שעליו יהיה הציור לקיר הנגדי. זה היחס צריך להיות מחושב בצורה הבאה: אם המרחק בין הקירות לא גדול, אז גם הציור צריך להיות בגודל מתאים. אחרת המתבוננים יחושו דיסקומפורט ורצון להתקרב לציור כדי לראות את הפרטים ודבר לא יתאפשר.

באיזה טכניקה ובאילו חומרים מבצעים ציורי קיר?

ציורים על הקירות הפנימיים יכולים להתבצע בצבעים שונים - אקריליק, טמפרה, גואש, וכד'. בדרך כלל בציורי קיר משתמשים בצבעי אקריליק.  הם קלים מאוד לשימוש מתאימים לסוגים שונים של משטחים,קלים לעירבוב, ולאחר ייבוש מספקים חיי שירות ארוכים לציור.

בחירה נכונה של צבעי אקריליק מאפשרת לקבל את הצבעים המתאימים עם אפקט שקוף כמו בצבעי מים, או מראה אטום כמו בצבעי גואש. כמו כן צריך להתייחס למקום והשימוש בו. לדוגמה,  בשביל לקשט חדר אמבטיה או ברכה צריך לבחור צבעים בעלי עמידות ללחות ולהכין את השטח של הציור עם חומר מבודד.

אחת השיטות הפופולריות בעולם ציור קיר היום הוא שיטת הסטנסילים. שיטת הסטנסילים היא - חיתוך צורות מקרטון או בריסטול שמוצמד לקיר ואחרכך יש שתי אופציות להעברת הציור לקיר. האחת היא על ידי מרססים או איירברש והשניה על ידי ספוג וצבע.  בכל מקרה ציור קיר מקצועי יכול להיות מבוצע גם בלי סטנסיל.

המאמר פורסם בהסכמה עם המפרסם המקורי - ציירת קירות אנה קוגן - המקור באתר efind.co.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.